Najbliższa kolejka 28

Aktualności

,,2 ligę mamy nikomu jej nie oddamy"

• autor: darbor, 2014-06-15 13:45

,,2 ligę mamy nikomu jej nie oddamy"tak śpiewały zawodniczki DARBORU ciesząc ze zwycięstw 3:2 odniesionego w Szczawnie Zdroju z vice liderem tabeli Victorią Aglomeracją Wałbrzych.Zwycięstwem tym udowodniły że są najlepsze w lidze i na przekór niektórym ludziom awansowały do 2 ligi.

Wiadomo było że mecz w Szczawnie Zdroju nie będzie spacerkiem dla naszej i że gospodarze będą chciały za wszelką cenne zrewanżować się DARBOROWI za porażkę w Bolesławicach 0:2.I rzeczywiście Victoria Aglomeracja od samego początku ruszyła do ataku i już w 1' umieściła piłkę w naszej bramce jednak boczny sędzia dopatrzył się spalonego i nie uznał bramki.Miejscowe nie zwalniały tempa i ciągle atakowały na naszą bramkę  stwarzając sobie kolejne dogodne sytuacje.Dobra gra gospodyń wreszcie przyniosła upragnioną bramkę,akcja poszła prawą stroną boiska i aktywna w pierwszej połowie Najbuk huknęła za pola karnego pod poprzeczkę i w 11' przegrywamy 0:1.Nasz zespół w tej części gra fatalnie i tylko dzięki szczęściu które dopisało dziewczynom nie straciliśmy do przerwy więcej bramek.Gdy wydawało się Victoria dowiezie jedno bramkowe prowadzenie do przerwy, w 40'przed polem karnym faulowana jest Klaudia Kurosz a był to ok.25 metr od bramki.Do rzutu wolnego podeszła Wiktoria Kudyba ,która mocnym strzałem wpakowała piłkę w lewe okienko bramki Wałbrzyszanek i zrobiło się 1:1!

W przerwie meczu nasze zawodniczki dostały reprymendę od trenera Rafała Sarnickiego i zaczęły wreszcie grać powoli przejmują inicjatywę na boisku.Widać było większe za angażowanie w grę co przyniosło późniejszy efekt.Przeciwniczki powoli opuszczały siły a my stwarzamy sobie okazję na bramkę, W 67'cieszymy się z prowadzenia 2:1,Wałbrzyszanki nie zdołały wybić spadającej piłki co skrzętnie wykorzystuje Klaudia Kurosz posyła piłkę do siatki głową.Ta bramka uśpiła nie co naszą drużynę i znów tracimy bramkę.W 72'szybka akcja lewą stroną ,jedna z zawodniczek Victorii wpada w pole karne i umieszcza piłkę w bramce tuż obok wybiegającej Pauliny Król i znów mamy remis.Końcówka meczu należy jednak do zawodniczek naszego DARBORU, które chciały dobić przeciwnika.Udało się to zrobić w 75' kiedy to bramkarka miejscowych nie opanowała dobrze piłki w rękach co skrzętnie wykorzystała niezawodna Klaudia Kurosz posyłając piłkę do pustej bramki.Wynik nie uległ już zmianie i wygrywamy 3:2 z niepokonaną dotąd na własnym terenie Victorię Aglomerację Wałbrzych.Po ostatnim gwizdku sędziego radości nie było końca,polały się łzy szczęścia były chóralne śpiewy całej drużyny.Nie zawiedli też kibice naszego klubu którzy dopingowali nasz zespół przez cały mecz a po meczu wystrzelili w górę kolorowe konfetti.

Wygrana cieszy bo to była już druga wygrana z Victorią Aglomeracją Wałbrzych co pokazuje że Mistrz jest tylko jeden czyli DARBOR BOLESŁAWICE który osiągnął 7 pkt przewagi na koniec w tabeli dzisiejszych gospodarzy meczu!!!!

Wieczorem w Samorządowym Ośrodku Kultury w Jaworzynie Ślaskiej odbyło się oficjalne zakończenie sezonu,na który świętowano awans do 2 ligi,zabawa trwała do białego rana.

VICTORIA AGLOMERACJA WAŁBRZYCH-DARBOR BOLESŁAWICE 2:3(1:1)