Najbliższa kolejka 28

Aktualności

B-Klasa:Pierwsza wygrana!

• autor: darbor, 2014-08-21 16:48
          W drugiej kolejce B-klasy seniorzy DARBORU odnieśli pierwsze ligowe zwycięstwo pokonując w Kalnie Błyskawicę 3:2.Przed sezonem nasza drużyna pokonała łatwo w Bolesławicach Błyskawicę i wydawało się że i tym razem będzie tak samo.Tak się jednak nie stało zwycięstwo przyszło wywalczyć z dużym trudem.Już w 2’ gospodarze mogli prowadzić, nie wykorzystali jednak prezentu jaki otrzymali od naszego zawodnika.Do około 20’ zespół gospodarzy z furia atakował, ale nic groźnego z ich gry nie wychodziło. Następnie nasza drużyna zaczęła dochodzić do słowa,i zaczęliśmy stwarzać niezłe sytuację, gra w pierwszych minutach wyglądała nie najlepiej głównie za sprawą specyficznego boiska, do którego musieliśmy się przyzwyczaić. W końcówce pierwszej połowy 44’ dobrze odnalazł się w polu karnym Łukasz Lipka,który precyzyjnym strzałem w długi narożnik strzelił historyczną bramkę dla naszego zespołu.
    Drugą połowę zaczęliśmy nie najlepiej i tylko dzięki szczęściu i znowu dobrej postawy naszego bramkarza Rafała Matuszyka nie straciliśmy bramki.Po kilkunastu minutach znowu zaczęliśmy grać lepiej i stwarzać groźne sytuację. W kolejnej akcji 58’ piłka trafia w rękę obrońcę gospodarzy i sędzia dyktuje karnego.Pewnym egzekutorem jest Tomasz Idziak i wygrywamy 2:0. Po kilku minutach zespól Kalna kolejny raz groźnie atakuję i ich napastnik zostaję sfaulowany w naszym polu karnym,i robi się 1:2. Odpowiadamy dość szybko bo w 70’ minucie do odbitej piłki dochodzi Janusz Zieliński i z dużego kąta podwyższ wynik i wygrywamy 3:1.Za chwile 75’ kolejny atak gospodarzy i niepotrzebny faul w naszym polu karnym i skuteczny strzał zawodnika gospodarzy ustala wynik 3:2 dla naszego zespołu.Ostatni kwadrans dość nerwowy, ale wynik nie zmienia się i odnosimy pierwsze historyczne zwycięstwo.Mecz trochę lepszy w naszym wykonaniu w porównaniu z Marcinowicami, ale stać nas na dużo lepszą grę i nie możemy popełniać tylu błędów.

Dobra okazja do poprawy gry już w niedziele, gramy 24.08 o godz. 11.00 pierwszy mecz u siebie z Sokołem Kostrza.

Błyskawica Kalno – DARBOR Bolesławice 2:3 (0:1)
bramki:0:1-Lipka 44', 0:2-Idziak 58'(karny),1:3-Zieliński 70',
DARBOR:Rafał Matuszyk - Dariusz Borodziuk, Mariusz Witek, Dawid Sobel, Łukasz Lipka (46’ Janusz Zieliński), Sylwester Luboch (46’ Krzysztof Peczyński), Krzysztof Peczyński, Leszek Kościołek, Mariusz Luboch (46’ Marek Sikora), Gabriel Majewski, Adam Frankowski (60’ Sylwester Luboch)