2 liga:Udany debiut

• autor: darbor, 2014-08-31 20:56

Udanie zadebiutowały w 2.lidze seniorki DARBORu pokonując przed własną publicznością ROLNIKA 2 Biedrzychowice 4:1(0:0). Przed meczem Prezes Dolnośląskiego ZPN Andrzej Padewski wręczył drużynie pamiątkową paterę za wywalczenie awansu do 2.ligi, również pamiątkowy puchar wręczył vice prezes OZPN Wałbrzych Łukasz Czajkowski.O dziewczynach z DARBORu nie zapomniały również władze Miasta i Gminy Jaworzyna Śląska z Burmistrzem Grzegorzem Grzegorzewiczem na czele ,który wręczył okazały puchar, vice Burmistrz Marek Zawisza wręczył piłki meczowe a przewodniczący Rady Miejskiej Artur Nazimek torby sportowe ufundowane przez Gminę Jaworzyna Śląska.

Pierwsza połowa która rozpoczęła się z 40 minutowym opóźnieniem(goście mieli trudności z dojechaniem na mecz do Bolesławic)nie była porywającym widowiskiem.Gra toczyła się głównie w środku boiska a akcję kończyły się przeważnie pod szesnastkami przeciwnika także obie bramkarki nie miały wiele do roboty.Jedyną okazję na zdobycie bramki miały gospodynie spotkania, kiedy to w 43' Paulina Leśniak zdecydowała się na strzał z pola karnego w kierunku bramki, piłka przeleciała nad bramkarką gości i wylądowała na poprzeczce.Nasze zawodniczki chciały dobić odbita piłkę od poprzeczki ale niestety nie udało się jej umieścić w siatce.

Po zmianie stron DARBORKI ruszyły do śmielszych ataków i w 54'licznie zgromadzona publiczność mogła się cieszyć z pierwszej bramki.Monika Garbacz zgrała do wbiegającej w pole karne Wiktorii Kudyby a ta płaskim strzałem pokonała bramkarkę gości.Swoją pierwszą historyczną bramkę w 2 lidze Wikii zadedykowała zmarłemu tragicznie dwa lata temu bratu Remikowi.Nie minęło 5 minut a DARBOR prowadził już 2:0.Pozyskana z Orika Jelenia Góra debiutująca w drużynie DARBORu Angelika Smagur wykorzystuje podanie od Wiktorii Kudyby i pakuje z bliskiej odległości piłkę do siatki.Rolnik nie mógł się przebić przez szczelną obronę naszego zespołu,co skrzętnie wykorzystały nasze zawodniczki strzelając kolejne bramki.Najpierw na listę strzelców ponownie wpisała się Angelika Smagur, ta młoda nie spełna 14 letnia zawodniczka wykorzystała podanie od Dpminiki Pojasek i w 72' podwyższyła wynik na 3:0.A w 86' Dominika Pojasek skrzętnie wykorzystała podanie od Pauliny Leśniak i zrobiło się 4:0 dla DARBORU. Gdy wydawało się ,że DARBOR zakończy mecz bez straty bramki, Rolnik przeprowadza akcję prawą stroną i po strzale Dubiel nowa kapitan DARBORU Aleksandra Pawlos wyciąga jak się okazało jedyny raz piłkę z siatki w tym meczu i mecz zakończył się zasłużonym zwycięstwem naszych dziewcząt 4:1.Po meczu cały zespół podziękował kibicom za wsparcie.

DARBOR BOLEŁAWICE-ROLNIK 2 BIEDRZYCHOWICE 4:1(0:0)
bramki:1:0-54'Kudyba(Garbacz),2:0-59'Smagur(Kudyba),3:0-72'Smagur(Pojasek),

4:0-86'Pojasek(Leśniak),4:1-90+2'Dubiel,

DARBOR:88-Aleksandra Pawlos, -5-Natalia Kowalewska, 21-Eliza Ostrowska(86'9-Natalia Stąpor), 3-Anita Marek(83'13-Patrycja Wojciaczyk), 20-Patrycja Figiela, -4-Żaneta Wacławczyk(84'2-Ewa Klasa), 18-Paulina Leśniak, 16-Wiktoria Kudyba, 8-Monika Garbacz(63'12-Adrianna Baginska), -19-Angelika Smagur(79'6-Katarzyna Rudnik), 11-Dominika Pojasek(88'17-Anna Mazanka),