Najbliższa kolejka 28

Aktualności

2.liga:Fatalna pierwsza połowa

• autor: darbor, 2015-04-12 20:37

Nie udało się Darborkom przełamać i w dzisiejszym meczu przegrały w Głogówku z rezerwami Rolnika Biedrzychowice 3:4.Fatalna w skutkach dla naszego zespołu okazała się pierwsza połowa w której Darborki stracił trzy bramki.

Jeszcze dobrze mecz się nie rozpoczął(20sek!) a już mamy 1:0 dla Rolnika,Darborki rozpoczynają mecz wycofanie piłki do Patrycji Figielii ta jednak popełnia kiks i zawodniczka miejscowych przejmuje piłkę, wychodzi sam na sam z naszą bramkarką i zdobywa bramkę.Ten szybko stracony gol podłamał nasze dziewczyny które grają fatalnie i popełniają kolejne błędy w obronie co skrzętnie wykorzystują przeciwniczki  i dwukrotnie pokonują naszą Sylwię Przydacz w 15 i 20 minucie..W tej połowie Darborki mogły pokusić się o bramkę trzykrotnie ale ani Angelika Smagur(dwukrotnie) ani Iga Kasiura nie zdołały pokonać miejscową bramkarkę.

Po zmianie stron i reprymendzie trenera Marcina Miśkiewicza w naszą drużynę wstąpił duch walki i Darborki ruszają do ataku i już w 52' mają pierwszą okazję na strzelenie bramki,Marlena Mikołajczyk wpada w pole karne i jest nie przepisowo zatrzymana przez obrończynię Rolnika  za co Pani sędzina dyktuje ,,11"Niestety niefortunnym egzekutorem ,,11" okazała się Patrycja Figiela której strzał broni bramkarka miejscowych. Bolesławiczanki jeszcze mocniej naciskają rywalki i na efekty długo nie trzeba było czekać.W 56' mogło być 1:3 ale ponownie Angelika Smagur nie wykorzystuje dogodnej sytuacji,jednak minutę później ,,Andzia" wykorzystuje podanie od Moniki Garbacz i umieszcza piłkę w długi róg bramki Rolnika.Na drugą bramkę Darborki czekają do 65' kiedy to najlepsza snajperka Darborek  Angelika Smagur wychodzi sam na sam z bramkarką przeciwniczek i po raz drugi wpisuje się na listę strzelców.Trener Miśkiewicz coraz głośniej zachęcał swoje podopieczne do jeszcze większego nacisku na bramkę Rolnika i w 71' mamy bramkę wyrównującą.Akcja prawą stroną boiska,Smagur podaje piłkę do Katarzyny Kowalskiej a ta pakuje piłkę pod poprzeczką .Wielka radość zapanowała na ławce rezerwowej Darborek.Rolnik nie dawał za wygraną i stworzył kilka dobrych akcji pod naszą bramką ale na szczęście nasza obrona i bramkarka powstrzymywały te ataki.Szczęście naszą drużynę opuściło w 86',z lewej strony boiska Rolnik ma rzut wolny w odległości 25-30 metrów od naszej bramki.Zawodniczka gospodarzy strzeliła mocno w kierunku naszej bramki piłka odbiła się od poprzeczki i od Sylwii Przydacz i ku rozpaczy naszych zawodniczek wpada do naszej bramki.Darborki rzucają się do odrobienia strat ale zabrakło już czasu i niestety po heroicznej pogoni w drugiej połowie przegrywają 3:4.

Podziękowania dla całej drużyny za walkę bo wyjść ze stanu 0:3 na 3:3 to nie lada wyczyn,Widać że mamy drużynę i trzeba jej przełamania może w następnym meczu w Chorzowie bo jak mówi przysłowie ,,do trzech razy sztuka"i w trzecim meczu wyjazdowym podrząd nasze Darborki wreszcie się przełamią i przywiozą jakieś punkty.

10.kolejka 2.ligi kobiet 12.03.2015 Głogówek
ROLNIK II BIEDRZYCHOWICE - DARBOR BOLESŁAWICE 4:3(3:0)

bramki:1:0 1',2:0 15',3:0 20',1:3 57'Smagur(Garbacz),2:3 65'Smagur,3:3 71'Kowalska,4:3 86'
DARBOR:Sylwia Przydacz, -Anna Sławińska(60'Natalia Stąpor), Patrycja Figiela, Dorota Stempniak, Katarzyna Kowalska, -Monika Garbacz, Paulina Leśniak(żk), Iga Kasiura, Ewa Klasa(79'Anna Mazanka), -Angelika Smagur, Marlena Mikołajczyk(86'Weronika Strzelczyk)