Najbliższa kolejka 28

Aktualności

2.liga:Powinna być wyższa wygrana!

• autor: darbor, 2015-04-25 23:01

Darborki udanie zrewanżowały się Katowiczankom za jesienną porażkę 0:2 pokonując przed własną publicznością 1.FC AZS AWF 2 Katowice 3:0(2:0).Wynik mógł być o wiele wyższy gdyby nasze zawodniczki wykorzystały swoje sytuacje a w szczególności najlepsza snajperka Angelika Smagur. Andzia w meczu z 1.FC choć się bardzo starała to nie mogła trafić do bramki a sytuacji miała co nie miara, pech ją opuścił w 70’kiedy zdobyła swoją upragnioną 14 bramkę w sezonie.

czytaj ,,więcej"

Nasze zawodniczki od początku ruszyły do ataku i już w 5'Angelika Smagur marnuje dogodną sytuację na bramkę. Dwie minuty później Kasia Kowalska oddaje leki strzał na bramkę rywalek piłka przechodzi obok prawego słupka. W 14' napór Darborek wreszcie przynosi efekt w postaci bramki, Ewa Klasa wycofuje piłkę do strefy obronnej do Ani Sławińskiej a ta posyła piłkę do przodu po linii do Moniki Garbacz, Monika pociągnęła prawie pod końcową linię boiska i wrzuciła piłkę w pole karne gości, wrzuciła tak precyzyjnie że piłka zatrzepotała  w siatce gości obok bramkarki z Katowic i prowadzimy 1:0.Ta bramka dodała naszym zawodniczkom więcej pewności w akcjach i zaczynamy strzelać na bramkę Katowiczanek. W 21'Paulina Leśniak oddaje strzał na bramkę tym razem bramkarka gości wybija piłkę na róg. Za chwilę Andzia posyła piłkę tuż obok prawego słupka. Nie minęło 3 minuty a w 27'Darborki prowadzą 2:0,Paulina Leśniak otrzymuje piłkę przed szesnastką Katowiczanek i pakuje piłkę w bramce nad wychodzącą bramkarką(dzięki Paulina).W 30'ponownie Monia wrzuca w pole karne ale Andzia z półobrotu nie trafia do bramki. W odpowiedzi szybka kontra gości jednak na miejscu jest nasza bramkarka Natalia Dziewit ,która pewnie łapie futbolówkę. Kolejna akcja lewą stroną Kamila Jasińska wypuszcza Andzię w uliczkę ale i tym razem nie udaje się jej pokonać bramkarki z Katowic. W 43'Kasia Kowalska popędziła lewą stroną boiska w kierunku bramki przeciwniczek lecz tuż przy bocznej linii szesnastki zostaje brutalnie podcięta. Kasia tak nie fortunnie upadła że z bólem ramienia została zniesiona na noszach i zawieziona do Świdnickiego szpitala jak się później okazało że ma wybity bark.
   Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie nasze zawodniczki wciąż panowały na boisku czego efektem były kolejne okazje bramkowe. W 53' kolejny strzał Pauliny Leśniak i ponownie bramkarka gości wybija piłkę na róg. Trzy minuty później Monika Garbacz posyła piłkę za pola karnego nad prawym spojeniem bramki przyjezdnych. W 69'Andzia marnuje kolejną szansę na bramkę przerzucają piłkę na wychodzącą bramkarką ale i tym razem piłka nie trafiła do bramki. Wreszcie w 70'Andzia się przełamuje, wychodzi sam na sam z bramkarką z Katowic i umieszcza piłkę w lewym rogu bramki dając Darborką prowadzenie 3:0. Akademiczki podrażnione taką sytuacją przeprowadzają akcję z której obronną ręką wychodzi nasza bramkarka Natalia. Darborki szybko odpowiadają kolejnymi szansami na bramkę najpierw Angelika Smagur marnuje kolejne sam na sam z bramkarką przyjezdnych(72') a minutę później po wrzutce z rogu Moniki Garbacz bramkarka  posyła piłkę na róg. Jeszcze w 79'Andzia ma jeszcze kolejną sytuację ale i tym razem nie zdołała trafić do siatki. w drugiej połowie trener Marcin Miśkiewicz dał pograć ławce rezerwowym na murawie pojawiły się Emilia Mrozek,Weronika Strzelczyk,Agnieszka Domasiewicz, Natalia Stąpor, Katarzyna Rudnik i Aania Mazanka.
    Cieszy kolejna wygrana naszej drużyny, która zagrała lepiej niż w Chorzowie i drugi raz rzędu nasze dziewczyny zagrały na zero z tyłu to cieszy bo teraz ciężki mecz wyjazdowy w Zabrzu. Kasi Kowalskiej życzymy szybkiego powrotu do zdrowia bo jest to nasza podpora w obronie.

12.kolejka spotkań 2.ligi kobiet 25-04-2015,sobota
DARBOR BOLESŁAWICE - 1.FC AZS AWF KATOWICE 3:0(2:0)
1:0 14'Garbacz Monika(Ania Sławińska), 2:0 Paulina Leśniak, 3:0 70'Angelika Smagur
DARBOR:Natalia Dziewit, -Anna Sławińska(52'Natalia Stąpor), Dorota Stempniak, Patrycja Figiela, Katarzyna Kowalska(43'Emilia Mrozek), -Monika Garbacz(76'Anna Mazanka), Ewa Klasa(76'Katarzyna Rudnik), Paulina Leśniak, Kamila Jasińska(46'Agnieszka Domasiewicz), -Smagur Angelika, Marlena Mikołajczyk(46'Weronika Strzelczyk)