Najbliższa kolejka 28

Aktualności

2.liga:Miłe złego początki

• autor: darbor, 2015-05-17 22:27

Nie dały prezentu urodzinowego w postaci zwycięstwa we Wrocławiu Darborki swojemu trenerowi Marcinowi Miśkiewiczowi, który w niedzielę obchodzi swoje urodziny , niestety nasza drużyna przegrała z rezerwami KS AZS 1:3.Wynik został ustalony już w 1.połowie jedynego gola dla naszego zespołu zdobyła Katarzyna Kowalska  w 3’a dla gospodarzy jedno trafienie zaliczyła Magdalena Kaczorowska w 11’ oraz dwa trafienia była zawodniczka Darboru Martyna Lewandowska w 31 i 37’.

news!!!: dodano zdjęcia z meczu czytaj ,,więcej"

Mecz rozpoczął się znakomicie dla Darboru, nasz zespół ruszył do ataku i wywalczył dwa rzuty rożne i po drugim zdobywamy bramkę. Z lewej strony Monika Garbacz wrzuciła piłkę w pole karne AZS przejęła ją Kamila Jasińska i podała dalej do Kasi Kowalskiej, która huknęła pod poprzeczkę i Darbor niespodziewanie prowadzi we Wrocławiu 1:0.Radość naszych piłkarek nie trwała długo AZS bierze się do roboty i w 11’ pada wyrównanie. Szybka akcja lewą stroną strzał na naszą bramkę, Sylwia Przydacz paruje piłkę na ziemię lecz nie zdołała ją utrzymać dobija Magdalena Kaczorowska i Sylwia musi wyciągać piłkę z siatki. Po stracie bramki Darborki przestały grać a wrocławianki przeprowadzają kolejne groźne akcje. W 19’ z urazem stopy boisko opuszcza Kamila Jasińska a jej miejsce zajmuje Ewa Klasa. Rośnie przewaga AZS w 23’ na nasze szczęście nie było nikogo kto by dobił piłkę , która przechodzi wzdłuż naszej bramki. W 31’ tracimy drugą bramkę akcja prawą stroną podanie w nasze pole karne do Martyny Lewandowskiej która bez problemów pokonuje naszą bramkarkę. Minęły cztery minuty a Darborki przegrywają 1:3,kontra tym razem lewą stroną złe wybicie piłki przez Anię Sławińską i ponownie Martyna Lewandowska wpisuje się na listę strzelców. W 41’z bulę prawego uda boisko opuszcza Marlena Mikołajczyk za którą na murawie pojawiła się Weronika Strzelczyk. W 42 po jednej z nielicznej naszej akcji Angelika Smagur posyła piłkę nad bramką Wrocławianek, w odpowiedzi poprzeczka ratuje nasz zespół od utraty kolejnej bramki. Przed przerwą zakotłowało się pod bramką AZS i mogliśmy zdobyć drugiego gola ale Weronika Strzelczyk za lekko uderzyła głową piłkę i wrocławska bramkarka bez trudu łapie futbolówkę.

W przerwie meczu trener Miśkiewicz udzielił swoim podopiecznym reprymendy i nasze zawodniczki zaczęły walczyć na boisku. Było widać większe zaangażowanie w szeregach naszego zespołu ale nadal stroną przeważającą na boisku był AZS, który był zespołem bardziej poukładanym i wiedzącym czego chce na boisku. W 78’ostatnia zmiana w naszym zespole, boisko opuściła Monika Garbacz zastąpiła ją Ania Mazanka. W drugiej połowie nie padły już żadne bramki ale dzięki dobrej postawie naszej formacji obronnej oraz bramkarki Sylwii Przydacz Darbor kończy drugą połowę na zero z tyłu co bardzo ucieszyło naszego trenera. Mimo kolejnej porażki trzeba podziękować naszym dziewczynom za walkę zwłaszcza w drugiej połowie w dniu dzisiejszym AZS był po prostu lepszy i zasłużenie wygrał. Teraz naszych dziewczyn czeka dwutygodniowa przerwa w rozgrywkach i następny mecz dopiero 31 maja spotkają się w Bolesławicach z Polonią Bytom.

Trenerowi Marcinowi z okazji urodzin życzymy wiele sukcesów zawodowych i sportowych