B-klasa:Nie zawiedli

• autor: darbor, 2015-06-05 13:16

Seniorzy Darboru mimo osłabienia, nie zagrało kilku podstawowych zawodników to zwyciężyli ostatni zespół w tabeli Płomień Dobromierz 5:2(3:2). Początek spotkania to lekka przewaga gospodarzy ,którzy byli bardzo blisko zdobycia bramki w 7' kiedy to zawodnik gospodarzy minął Sebastiana Grajaszka i mają przed sobą pustą bramkę z 5 metrów trafia w ....poprzeczkę. Darbor otrząsnął się po tej przewadze gospodarzy i rusza do zmasowanych ataków ale mimo dogodnych sytuacji nie może zdobyć bramkę.Przełamujemy się w 25' kiedy po raz pierwszy Rafał Majewski wpisuje się na listę strzelców.Nie minęło 2 minuty a Rafał Majewski podwyższa na 2:0.Wydawało się że kolejne bramki dla naszego zespołu są na wyciągnięciu a tu niespodzianka ,Płomień zdobywa bramkę po błędzie naszej obrony w 31'. Odpowiedź naszego zespołu była prawie natychmiastowa przyciskamy rywala i w 33'Batrosz Sikora podwyższa wynik meczu na 3:1 po fantastycznym strzale za pola karnego,piłka odbiła się od poprzeczki i wpadła do bramki.Gospodarze nie odpuszczają i w 40' po kolejnym błędzie naszych obrońców tracimy bramkę i zrobiło się 2:3.

Po zmianie stron Płomień ponownie wszedł lepiej w grę i kilka razy zagroził Sebastianowi Grajaszkowi. W 56'Marek Pogoda fauluje przeciwnika w naszym polu karnym i sędzia wskazuje na 11.Zawodnik Płomienia strzelił nie precyzyjnie i Sebastian Grajaszek bez trudu łapie futbolówkę.W 66'akcja lewą stroną boiska Dawid Sobel wrzuca piłkę a zamykający akcję Grzegorz Bukała pakuję głową piłkę do siatki.Po stracie bramki gospodarzom odechciało się grania a my szukamy kolejnych okazji na bramkę.Akcje to lewą to prawą stroną boiska nie przynoszą kolejnych bramek aż w 86' Bartosz Sikora przebiegł przez pół boiska mijając kilku przeciwników i ustala wynik spotkania na 5:2 dla Darboru.

Brawo Panowie za ambicje bo mimo że graliście z ostatnim zespołem to nie zlekceważyliście rywala i wygraliście ten mecz i w końcu się przełamaliście-powiedział po meczu Prezes Dariusz Borodziuk.

XXVIII kolejka B-klasy 04.czerwca 2015 środa
PŁOMIEŃ DOBROMIERZ - DARBOR BOLESŁAWICE 2:5(2:3)

bramki:0:1 25'R.Majewski, 0:2 27'R.Majewski, 1:2 31'R.Żołądek, 1:3 33'B.Sikora, 2:3 40'M.Żołądek, 2:4 66'G.Bukała(D.Sobel), 2:5 86'B.Sikora
DARBOR:Sebastian Grajaszek, -Marek Pogoda, Dariusz Borodziuk(c), Rafał Matuszyk(15'Gabriel Majewski), Mariusz Witek, -Łukasz Lipka, Franiszek Rajter(18'Marek Sikora), Robert Bieniasz, Dawid Sobel, -Rafał Majewski(46'Grzegorz Bukała), Bartosz Sikora