B-klasa:Skończyli na 7 miejscu

• autor: darbor, 2015-06-16 21:17

Udanie sezon 2014/2015 zakończyli seniorzy Darboru, którzy w ostatnim meczu kończącym obecny sezon wygrali w Gościsławiu  z Zjednoczonymi 5:3(2:2). Bramki dla naszego zespołu zdobyli:Rafał Majewski-2 oraz Leszek Kościołek,Łukasz Lipka,Bartosz Sikora po 1......

Drużyna miejscowych nie  przypadkowo zajmuje miejsce w środku tabeli, pokazała się z  niezłej strony czego efektem było dwukrotne prowadzenie w tym meczu w 33 i 51’Mecz rozpoczął się z lekką przewagą naszego zespołu i w 14’prowadzimy 1:0 po strzale Leszka Kościołka, który wykorzystał podanie Krzysztofa Kwietnia. Strata bramki podziała na gospodarzy piorunująco, którzy w 29’po błędzie naszej defensywy doprowadzają do remisu. A cztery minuty po kolejnym naszym błędzie Zjednoczeni wychodzą na prowadzenie 2:1 .Darbor szybko mógł odrobić straty bo w 36’ w polu karnym gospodarzy faulowany był L.Kościołek i sędzia wskazał na 11.,niestety pewny w tym sezonie w strzelaniu karnych Rafał Majewski tym razem się pomylił i bramkarz bez trudu łapie piłkę. Jednak 39’ cieszymy się z wyrównania Bartosz Sikora wykorzystuje podanie L.Kościołka i mamy 2:2

Po zmianie stron to gospodarze ruszają do ataku i w 51’ wychodzą ponownie na prowadzenie tym razem na 3:2.Ale szybka odpowiedź naszego zespołu i w 59’ za pola karnego Rafał Majewski doprowadza do remisu 3:3.Darbor zaczyna przejmować inicjatywę a w szeregach gospodarzy wprowadza się nerwowość co w 70’ przyczynia się do kolejnej bramki dla Darboru po strzale ponownie Rafała Majewskiego. Bramka ta podłamała gospodarzy którzy czekali tylko na końcowy wynik a my stwarzamy kolejne akcje. I minutę później wynik spotkania ustala Łukasz Lipka. W sumie zasłużone zwycięstwo naszego zespołu który po tym zwycięstwie uplasował się na bardzo dobrym 7 miejscu. Po meczu Prezes Dariusz Borodziuk podziękował całej drużynie za te zwycięstwo i za postawę w całym sezonie, bo będąc beniaminkiem  a zarazem najstarszą drużyną ligi seniorzy pokazali charakter i że daleko co niektórym do piłkarskiej emerytury.

XXX-kolejka B-klasy 14-06-2015 Gościsław

ZJEDNOCZENI GOŚCISŁAW – DARBOR BOLESŁAWICE 3:5(2:2)

Bramki dla Darboru:2-R.Majewski(59,70), 1-Kościołek(14), Ł.Lipka(71), B.Sikora(39’)

DARBOR: Sebastian Grajaszek, -Rafał Majewski, Artur Widła, Mariusz Włodarski©, Dawid Sobel, -Gabriel Majewski(75’Grzegorz Bukała), Krzysztof Kwiecień, Marek Sikora(46’Marek Pogoda), Łukasz Lipka, -Leszek Kościołek, Bartosz Sikora