Najbliższa kolejka 28

Aktualności

2.liga:Porażka na zakończenie

• autor: darbor, 2015-06-16 21:24

Nie udało się Darborkom zakończyć sezon zwycięstwem,niestety nasza drużyna przegrała w Jaworzynie Śląskiej z  LKS Goczałkowice 0:3(0:0). Darborki jeszcze do przerwy w miarę się trzymały ale po przerwie worek się rozwiązał i goście przypieczętowali swój awans do 1.ligi pewnym zwycięstwem........

W drużynie Darborek zabrakło w tym meczu nie obecnej stoperki Patrycji Figielii i jej miejsce musiała zając Katarzyna Kowalska,która poradziła sobie nieźle  na tej pozycji,niejednokrotnie ratując nas zespół od utraty bramki.Drużyna z Goczałkowic w pierwszej połowie była stroną przeważającą stwarzała groźne akcje ale dzięki w miarę dobrze spisującej się naszej obrony i bramkarce nie straciliśmy bramki.Pierwszą połowę Darborki miały zagrać na zero z tyłu(co im się udało) i stwarzać sobie w miarę możliwości szybkie kontry. Stąd też trener Marcin Miśkiewicz zagrał z jedną napastniczką Marleną Mikołajczyk a Angelikę Smagur cofnął na pomoc.Niestety o ile dobrze się broniliśmy to nie potrafiliśmy sobie stworzyć dogodnej sytuacji na zdobycie bramki.Im bliżej przerwy rośnie przewaga gości którzy zamykają nas zespół na naszej połowie ale na szczęście Darborki dowożą wynik bezbramkowy do przerwy spotkania.

Po zmianie stron do ataku poszła Angelika Smagur i już w 47 mamy groźną sytuację, po strzale Angeliki bramkarka gości wybija piłkę za końcową linię.LKS szybko się rewanżuje i tym razem Natalia Dziewit wybija piłkę na rzut rożny.Wrzutki z rogu zawodniczek są bardzo groźne i po kolejnym rzucie rożnym w 55' tracimy bramkę.Wrzutka z prawej strony zamieszanie pod naszą bramką i Goczałkowice  obejmują prowadzenie 1:0.Nie minęło 3 minuty a Darborki przegrywają już 0:2 akcja gości lewą stroną boiska centra w naszą szesnastkę i nasza bramkarka musi wyciągać piłkę z siatki.W 75 tracimy trzecią bramkę ponownie rzut rożny wybijamy co prawda piłkę z przed bramki ale dobitka i zrobiło się 0:3.Na trybunach słychać kibiców ,,Gramy do końca Darborki gramy do końca" i w 78' mamy kolejną sytuację bramkową,Kasia Kowalska przebiegła pół boiska z piłką i oddała mocny strzał na miejscu jest jednak bramkarka gości i nadal na naszym koncie jest zero strzelonych bramek.Mogło to się zmienić w 85' kiedy to Paulina Leśniak wrzuciła idealną piłkę do Weroniki Strzelczyk a ta będąc na czystej pozycji(5 metr)nie zdołała umieścić piłki w siatce gości.Wynik spotkania do końca nie uległ już zmianie i Darborki zasłużenie przegrywają 0:3.

Po spotkaniu Darborki podziękowały swoim wiernym kibicom za doping podbiegając do nich a ci odpalili race w barwach klubowych,

DARBOR BOLESŁAWICE - LKS GOCZAŁKOWICE 0:3(0:0)
bramki:0:1-55', 0:2-58', 0:3-75'
DARBOR:Natalia Dziewit, -Natalia Stąpor(81'Katarzyna Rudnik), Dorota Stempniak, Katarzyna Kowalska, Anna Sławińska(65'Agnieszka Domasiewicz), -Monika Garbacz, Paulina Leśniak, Angelika Smagur, Ewa Klasa(46'Anna Mazanka), Kamila Jasińska(85'Paulina Zywer), -Marlena Mikołajczyk(50'Weronika Strzelczyk)