2.liga:Przełamały kompleks własnego boiska

• autor: darbor, 2015-09-13 12:45

W rozegranym awansem meczu z 6 kolejki Darborki pokonały przed własną publicznością KTS Polonię Bytom 2:1(1:0) tym samym przerywając serię 4 kolejnych porażek ligowych na własnym boisku,ostatni raz Darborki wygrały w Bolesławicach 25 kwietnia z 1.FC 2 Katowice 3:0.

Po zmianie stron znowu lekką przewagę osiągają Darborki ale nie oddają strzału który mógłby zmienić wynik.Wykonują kilka rzutów rożnych ale za każdym razem piłka nie trafia w światło bramki gości.Za to w 62'Plonistki przeprowadzają szybką akcję po której dobrą interwencją popisuje się Paulina Król.W odpowiedzi wprowadzona nie dawno na boisko Ola Hajduk wyprowadza szybką akcję,mija jednego obrońcę i bramkarkę ale w ostatniej fazie tej akcji pogubiła się i niestety nie trafia do pustej bramki(67'). W 79'Darborki prowadzą 2:0!. Bramkarka z Bytomia tak niefortunnie wykopała piłkę ,że ta trafiła wprost pod nogi Klaudii Kurosz , Klaudia nie marnuje takich prezentów, mija jedną przeciwniczkę i pakuje piłkę do bramki obok bezradnej Klaudii Stragał.I znowu jak pod koniec pierwszej połowy Darborki dają się zamknąć na swojej połowie tworząc tzw,,obronę Częstochowy". Nasz zespół nie wytrzymał naporu gości i 87' Polonistki zdobywają kontaktową bramkę po błędzie naszej obrony i strzale Moniki Gowik(Monika po raz 3 wbiła bramkę Darborką, wcześniej 2 strzeliła wiosną w wygranym meczu w Bolesławicach 3:2).Była jak się później jedyna bramka Polonii w tym meczu,który ostatecznie kończy się zwycięstwem Darborek 2:1!

Kolejne 3 pkt cieszą jak na razie 6pkt w 3 meczach nie jest źle, ale trzeba jeszcze dużo pracy włożyć żeby nasz zespól naprawdę dobrze.Widać potęcjał tego zespołu ,praca trenera Marcina Miśkiewicza nie idzie na marne oby w następnych meczach było jeszcze lepiej.

mecz z 6.kolejki 2.ligi kobiet 12.09 Bolesławice
DARBOR BOLESŁAWICE - KTS POLONIA BYTOM 2:1(1:0)
bramki
1:0 13'Mikołajczyk(Kurosz), 2:0 79'Kurosz, 2:1 87'Gowik