Najbliższa kolejka 28

Aktualności

2.liga:Tylko 4:0

• autor: darbor, 2015-09-27 18:54

Trzecie zwycięstwo z rzędu odniosły Darborki pokonując przed własną publicznością autsajdera drugiej ligi Chemik Kędzierzyn Koźle 4:0(2:0). Wynik spotkania powinien być wyższy gdyby nasze zawodniczki nie bały by się strzelać i częściej oddawały by strzały w kierunku bramki.Przewaga naszego zespołu była miażdżąca ale Darborki nie zdołały tego wykorzystać a szkoda bo mogły sobie podreperować bilans bramkowy.

Od gwizdka sędziego głównego oznajmiającego początek spotkania Darborki spychają Chemika do głębokiej obrony.Seria rzutów rożnych raz z lewej raz z prawej strony nie dała naszemu zespołowi upragnionego gola, Kędzierzynianki za każdym razem wybijają piłkę za końcową linię.Bramka dla naszego zespołu wisiała na włosku aż do 13 minuty, wtedy  to Patrycja Figiela posyła długą idealną piłkę z rzutu wolnego do Klaudii Kurosz ,która uprzedziła głową wybiegającą bramkarkę gości i Darborki prowadzą 1:0! Wydawało się ,że kolejne bramki to kwestia czasu  ale wpadła do przerwy tylko jeszcze jedna bramka. Goście mają faul we własnym polu karnym ,źle wybijają futbolówkę,którą przejmuje Patrycja Figiela i pakuje piłkę obok wysuniętej  bramkarki Chemika a była to 20 minuta spotkania.W 28' goście z Opolszczyzny mają wolnego w okolicy naszej szesnastki ale posyłają piłkę daleko od naszej bramki i była to jedyna okazja bramkowa Chemika.W odpowiedzi Patrycja Figiela nie trafia z główki po wrzutce Klaudii Kurosz. Mimo zamknięciu gości na ich własnej połowie wynik do przerwy nie uległ zmianie.

W przerwie Trener Marcin Miśkiewicz dokonał dwóch zmian w miejsce Ewy Klasy na boisku pojawiła na murawie po raz pierwszy w tym sezonie Ania Mazanka a w miejsce Natalii Dziewit między słupkami stanęła Paulina Król.Paulina szybko została sprawdzona przez Kędzierzynianki, które oddały strzał za pola karnego ale nasza bramkarka nie dała się zaskoczyć i pewnie chwyciła piłkę. I ponownie jak w pierwszej połowie Darborki panują na boisku ale co z tego jak Chemik się bardzo dobrze się broni zastawiając tzw,,autobus" w swoim polu karnym ,którego nie mogły przebić nasze zawodniczki.W 67'Ola Hajduk oddaje mocny strzał, którego broni bramkarka gości.Siedem minut później Ola Hajduk podaje do Ani Mazanki ta strzela w kierunku bramki i o mało co źle interweniująca obrończyni gości nie wbiła by sobie samobója, piłka przelatuje jednak nad bramką Kędzierzynianek.Kolejna akcja naszych dziewczyn w 73 i strzał Pauliny Leśniak za pola karnego nad bramką przeciwniczek. W 81' po strzale Klaudii Kurosz piłka trafia w lewy słupek Chemika.W końcówce nasze mocniej przyciskają, między czasie kolejna zmiana w Darborze boisko opuszcza Kamila Jasinska a w jej miejsce pojawiła się Ola Rudzińska. W 82' na strzał decyduje się Sylwia Przydacz piłka jest blokowana przez zawodniczkę Chemika dobitka  Klaudii Kurosz i mamy 3:0.Trzy minuty później strzela Patrycja Figiela bramkarka z Kędzierzyna nie opanowuje piłki i po raz trzeci w tym meczu Klaudia Kurosz w pisuje się na listę strzelców a było to 7 trafienie Klaudii w tym sezonie.Ostatecznie Darborki wygrywają z Chemikiem 4:0.

Trzy punkty na pewno cieszą ale martwi skuteczność, dobrze w tym meczu zagrała nasza formacja  obronna ,która nie pozwoliła na stwarzanie sytuacji bramkowych Chemika rozbijając ich akcje tuż za linią środkową boiska.Nasza drużyna nie należy do tych co umieją dobić przeciwnika zamiast wysokiego zwycięstwa skromne  4:0 ale dzięki i za to oby tak było w następnych meczach.Następny mecz dopiero 10 października (sobota) naj prawdopodobnie w Jaworzynie Śląskiej.

5.kolejka 2.ligi Kobiet 27.09 Bolesławice
DARBOR BOLESŁAWICE -CHEMIK KĘDZIERZYN-KOŹLE
bramki:
1:0 13'Kurosz(Figiela), 2:0 20'Figiela, 3:0 82'Kurosz(Przydacz), 4:0 85'Kurosz(Figiela)
DARBOR:Natalia Dziewit(46'Paulina Król), Sylwia Przydacz, Dorota Stempniak, Katarzyna Kowalska, Anna Sławińska, -Kamila Jasińska(80'Aleksandra Rudzińska), Patrycja Figiela, Paulina Leśniak, Ewa Klasa(46'Anna Mazanka), -Klaudia Kurosz, Aleksandra Hajduk