Najbliższa kolejka 28

Aktualności

2.liga:Darborki liderem 2.ligi!!!!

• autor: darbor, 2015-10-31 19:11

Darborki po zwycięstwie 5:2(4:0) nad rezerwami PWSZ Wałbrzych zostały samodzielnym liderem 2.ligi gr.śląskiej.Bardzo dobra gra w pierwszej połowie dała wysokie cztero bramkowe prowadzenie, po przerwie nasze dziewczyny podwyższają na 5:0 i spuszczają nieco z tonu co przyniosło dwie bramki dla wałbrzyszan.W 89 Natalia Dziewit broni karnego popisując się bardzo dobrą interwencją.Ciekawostką meczu jest fakt że dwie zawodniczki strzeliły bramki byłym klubom Ania Sławińska PWSZ a Julia Kowalczyk Darborowi.

Nasza drużyna jak  zawsze po gwizdku ruszają od razu ataku i już  po pierwszej akcji mogliśmy prowadzić 1:0 akcja prawą stroną Monika Garbacz dośrodkowuje w pole karne ale niestety Marlena Mikołajczyk nie trafia w piłkę.Po tej akcji PWSZ nieco nas przyciska jednak dobra gra formacji obronnej i zachowujemy czyste konto. Darborki odzyskują szybko dominacje i na efekty nie trzeba było długo czekać w 8' mamy wolnego przed naszym polem karnym,Patrycja Figiela huknęła mocno a piłka wylądowała na poprzeczce bramki wałbrzyszanek, odbitą piłkę dopadła Kasia Kowalska i strzałem głową wyprowadza Darborki na prowadzenie.Na drugą bramkę czekamy do 23' kiedy to Monika Garbacz wypuszcza w uliczkę Marlenę Mikołajczyk,która przyjmuje piłkę na klatkę piersiową a następnie mocnym strzałem pakuje piłkę do siatki i prowadzimy 2:0.W 28'ponownie blisko zdobycia bramki jest Marlena Mikołajczyk jednak strzeliła za lekko głową i bramkarka gości nie miała problemu z jej obroną.Minutę później zakotłowało się w polu karnym gości najprzytomniej zachowała się Patrycja Figiela, która dostała piłkę od Klaudii Kurosz i skierowała piłkę w prawy róg bramki prowadzimy więc 3:0 dla Darborek. Nasze zawodniczki ciągle napierają bramkę PWSZ i w 40' zdobywają czwartą bramkę,Monika Garbacz wrzuca z prawej strony w pole karne, ponownie zamieszanie pod bramką lidera i ponownie Patrycja Figiela znalazła się na właściwym miejscu i za chwilę umieszcza piłkę po raz drugi w siatce gości.Goście w tej połowie oddały kilka strzałów na naszą bramkę jednakże nie sprawiły one trudności naszej bramkarce Natalii Dziewit i na przerwę schodzimy z prowadzaniem 4:0!

Drugą połowę zaczynamy z jedną zmianą za kontuzjowaną Klaudię Kurosz pojawiła się Ania Sławinska, która dostała podanie od Sylwii Przydacz i w 48' zachowała się jak rasowy napastnik wyprzedzając wychodzącą bramkarkę gości podwyższyła na 5:0.Była to pierwsza bramka Ani w barwach Darboru(gratulacje). Kolejne akcje nie przynoszą już bramek a strzały Pauliny Leśniak(57'),Anny Sławińskiej(60') oraz Moniki Garbacz (64') nie trafiają w światło bramki. Z upływem czasu nasze zawodniczki zaczynają popełniać błędy co skrzętnie próbują wykorzystać goście.W 68' akcja prawą stroną gości dośrodkowanie w nasze pole karne do byłej zawodniczki Darboru Juli Kowalczyk,która głową pakuje piłki obok bezradnej Natalii Dziewit.Osiem minut później goście strzelają na naszą bramkę, Natalia nie opanowuje piłki i jedna z zawodniczek PWSZ znalazła się w idealnej sytuacji jednak będąc kilka metrów przed bramką przenosi piłkę nad poprzeczką.W 80' tracimy drugą bramkę, wałbrzyszanki mają rzut rożny z prawej strony centra w nasze pole karne i nasza bramkarka po strzale głową mającej za sobą grę w ekstraklasie Anny Rędzia musi wyciągać piłkę z bramki po raz drugi.W 89' PWSZ ma jeszcze jedną okazję na bramkę, Patrycja Figiela fauluje przeciwniczkę w naszym polu karnym i sędzia wskazał na 11 metr, pechową egzekutorką okazała się na nasze szczęście Anna Rędzia ,która posłała piłkę po ziemi w kierunku prawego rogu. Wyczuła to Natalia Dziewit ,która popisała się idealną paradą ratuje się od utraty kolejnej bramki.

Brawo dziewczyny za wspaniały mecz zwłaszcza w pierwszej połowie pokazaliście po raz kolejny ,że tworzycie kolektyw i że lider tabeli to nie przypadek oby tak dalej.

9.kolejka 2.ligi kobiet 31.10.Bolesławice
DARBOR BOLESŁAWICE - PWSZ II WAŁBRZYCH 5:2(4:0)

bramki:1:0 8'Kowalska, głową(Figiela), 2:0 23'Mikołajczyk(Garbacz), 3:0 29'Figiela(Kurosz), 4:0 40'Figiela(Garbacz), 5:0 47'Sławińska(Przydacz), 5:1 68'Kowalczyk, 5:2 80'Rędzia
DARBOR:Natalia Dziewit, -Sylwia Przydacz, Katarzyna Kowalska, Dorota Stempniak, Emilia Mrozek(63'Ewa Klasa), -Monika Garbacz(88'Anna Mazanka), Paulina Leśniak(c), Patrycja Figiela, Kamila Jasinska(83'Weronika Strzelczyk), -Klaudia Kurosz(46'Anna Sławińska), Marlena Mikołajczyk(54'Aleksandra Hajduk)