Najbliższa kolejka 28

Aktualności

2.liga:Po minimalnej wygranej,Darborki Liderem 2.ligi!

• autor: darbor, 2016-04-03 21:43

Po minimalnej wygranej Darborek 1:0 z Rolinikiem II Biedrzychowice i porażce Polonii Prószków u siebie z AZS II Wrocław 2:4, nasza drużyna została samodzielnym liderem 2 ligi!!!

Darborki od początku meczu ruszyły do ataku zamykając przeciwniczki na swojej połowie, na efekty nie trzeba długo czekać. W 8' Patrycja Figiela wrzuca wysoką piłkę w pole karne Rolnika, do piłki wystartowała bramkarka gości ale ubiegła ją Klaudia Kurosz,która głową skierowała piłkę do bramki Biedrzychowiczanek i radość zapanowała wśród miejscowych kibiców.Cztery minuty później mogło być 2:0, Sylwia Przydacz pakuje piłkę do siatki Rolnika ale pomogła sobie przy tym ręką i Pani sędzina Urszula Stanik odgwizduje przewinienie.Z upływem czasu Darborki  grają coraz słabiej co prawda stwarzają sobie dogodne sytuację ale nie kończą tego bramką.W 24' Kurosz trafia w słupek ta sama zawodniczka w 30' strzela za lekko i piłka trafia w ręce bramkarki gości.W 44' Monika Garbacz tak zakręca piłkę z rzutu rożnego ,że ta ląduje na prawym słupku bramki Rolnika.Zawodniczki z Biedrzychowic przeprowadziły kilka akcji ale na szczęście nasza formacja obronna szybko sobie z nimi radziła i na przerwę Darborki schodzą z jednobramkową zaliczką.Pochwalić trzeba Emilkę Mrozek, która przejawiała najwięcej chęci do gry w tej części meczu przeprowadzając kilka ciekawych akcji prawą stroną pod pole karne przeciwnika.

Po zmianie stron niespodziewanie przy biernej grze naszego zespołu Rolnik rusza do ataku i w 48'mogło paść wyrównanie.Ola Pawlos mija się z piłką, na nasze szczęście w ostatniej chwili Dorota Stempniak wybija piłkę przed naszą szesnastkę.Za chwilę Pawlos się rehabilituje i ładną paradą ratuje naszą drużynę od utraty bramkę.Darborki grają chaotycznie brak było pomysłu na grę gra toczy się przeważnie w środku boiska.W 74'Paulina Leśniak wykłada idealną piłkę Klaudii Kuros,która zamiast spytać się bramkarza w który róg ma strzelać posyła piłkę nad poprzeczką bramki gości.Dwie minuty później Patrycja Figiela wypuszcza w uliczkę Monikę Garbacz, Monika strzela za lekko co pozwoliło bramkarce Rolnika zażegnać niebezpieczeństwo.Końcówka spotkania to gorączkowa obrona wyniku co zresztą się udaje i mimo słabej gry Darborki odnoszą kolejne zwycięstwo. Trenera Marcina Miszkiewicza cieszą zdobyte punkty ale słaba gra na pewno nie a za tydzień czeka Darborki arcy trudny wyjazd do Bielsko-Białej na mecz z vice liderem Rekordem z którym jeszcze jak dotąd nie wygrały więc będzie bardzo ciężko.