2.liga/B-klasa:Ligowa wiosna(7)

• autor: darbor, 2016-05-05 18:08

W drugi majowy weekend nasze drużyny powalczą o kolejne punkty,seniorzy zagrają w Dobromierzu z Płomieniem a Darborki przed własną publicznością podejmować będą beniaminka SWD Wodzisław Śląski

B-klasa:niedziela godz. 11:00, PŁOMIEŃ DOBROMIERZ(14)-DARBOR BOLESŁAWICE(3)

Seniorzy Darboru muszą szybko zapomnieć o niedzielnej wysokiej przegranej i z Dobromierza powinni przywieść komplet punkty.Przeciwnik wydaje się dość łatwy zajmuje dopiero 14 miejsce w tabeli z dorobkiem 19 pkt(5zw-4rem-13por bramki 33:82) ale trzeba pamiętać że jesienią nasi seniorzy zremisowali w Bolesławicach z Płomieniem 3:3(2-R.Majewski, D.Kantyluk).Jednak w rundzie jesiennej Płomień jeszcze coś walczył ale od 15 kolejki tylko przegrywa i doznał 8 kolejnych porażek!. W ostatniej kolejce drużyna z Dobromierza dostała tęgie lanie w Bolesławicach od naszego lokalnego rywala Tęczy 0:10.

2.liga kobiet:niedziela godz.15 Boesławice DARBOR BOLESŁAWICE(2)-SWD WODZISŁAW ŚLĄSKI(7)

Nie co w innych nastrojach do niedzielnego meczu przygotowują się zawodniczki Darborek, które po dwóch wyjazdowych wygranych 12:0 z Chemikiem K.-Koźle i 7:0 z Polonią Bytom wracają do Bolesławic na mecz z 7 w tabeli SWD Wodzisław Śląski(7zw-2rem-8por bramki:40:35). Drużyna z Górnego Śląska jak na beniaminka lig spisuje się w miarę przyzwoicie i praktycznie ma już zapewnione utrzymanie.Natomiast Darborki po ostatnim meczu zrównały się punktami z liderem Rekordem Bielsko-Biała i po niedzielnym meczu jeżeli wygrają(mamy taką nadzieję) a w Bielsku padnie korzystny wynik między Rekordem a PWSZ 2(remis lub wygrana drużyny z Wałbrzycha) obejmą prowadzenie w ligowej tabeli.Czego serdecznie życzymy naszym dziewczynom ,które w Wodzisławiu bez większych trudów pokonały SWD 4:1 i jeżeli potrzymają dobrą skuteczność strzelecką i grę całego zespołu są w stanie powtórzyć ten wyczyn w niedzielę.

7.kolejka 2.ligi kobiet 18.10 Wodzisław Śląski
SWD WODZISŁAW ŚLĄSKI - DARBOR BOLESŁAWICE 1:4(1:2)
1:0 4'Leśniak(Kurosz), 1:1 37'Gałuska, 1:2 43'Kurosz(Leśniak), 1:3 72'Kowalska(Garbacz), 1:4 74'Kurosz(Leśniak)
DARBOR:Paulina Król(89'Natalia Dziewit), -Sylwia Przydacz, Katarzyna Kowalska, Dorota Stempniak, Anna Sławińska(46'Emilia Mrozek), -Monika Garbacz(żk)(85'Weronika Strzelczyk),Patrycja Figiela, Paulina Leśniak(c), Kamila Jasińska(79'Ewa Klasa), -Klaudia Kurosz(89'Ania Mazanka), Marlena Mikołajczyk(46'Ola Hajduk)