Najbliższa kolejka 28

Aktualności

B-klasa:Wygrali ponownie Derby i są liderami!!!

• autor: darbor, 2016-05-18 22:38

Seniorzy Darboru po raz drugi w tym sezonie wygrali Derby Bolesławic tym razem pokonując Tęczę 2:0, zwycięstwo dało naszemu zespołowi awans na pierwsze miejsce w tabeli

Środowy pojedynek derbowy mógł się podobać dość licznie zgromadzonej publiczności, walka była na całym boisku nie zabrakło podbramkowych sytuacji, dramaturgi a przede wszystkim tego co najbardziej kibice najlepiej lubią czyli bramek.Gospodarze tego pojedynko mając w pamięci jesienną porażkę 1:3 chcieli się zrewanżować Darborwi. Po kilku rozpoznawczych minutach pierwszy strzał w światło bramki Darboru oddaje Mariusz Krupczak(8') ale na miejscu jest bramkarz Suski, w odpowiedzi po strzale Piotra Koluśniewskiego(10') Lenkiewicz przerzuca piłkę nad poprzeczkę. W 17' Tęcza ma wolnego niedaleko szesnastki Darboru Jacek Fojna wrzuca piłkę w pole karne a P.Lipka trafia w bramkarza.Minutę później podobna sytuacja pod polem karnym gospodarzy Bartek Sikora wrzuca piłkę a Rafał Majewski nie trafia z główki do siatki. W 34' pada bramka dla Darboru Gabryś Majewski wrzuca piłkę w pole karne Tęczy, Józef Lenkiewicz nie utrzymuje piłki dopada ją Piotr Koluśniewski i posyła piłkę do pustej bramki.Tęcza szybko mogła odrobić straty ale po strzale Jacka Fojny piłka ląduje na poprzeczce bronionej przez Jacka Suskiego. W 41 jest już 2:0 dla ,,gości",Gabryś Majewski wykonuje rzut rożny z lewej strony boiska i idealnie centruje pod bramkę wprost na głowę swojego syna Rafała,który nie marnuje takich sytuacji i zdobywa swoją 23 bramkę w tym sezonie.Jeszcze przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę Jacek Fojna mógł zaskoczyć Jacka Suskiego z rzutu wolnego, piłka z kozłowała przed bramkarzem Darboru który w ostatniej chwili paruje piłkę nad poprzeczką.

Po zmianie stron Tecza rusza do odrabiania strat z pierwszej połowy spychając Darbor do obrony,po serii trzech rzutów rożnych wreszcie wychodzi ze swojej połowy ale za chwilę kolejny kornel dla Teczy po którym Janek Gałka strzela tuż przy lewym słupku(53').Trzy minuty później błąd popełnia Rysiek Dyko przed polem karnym Darboru i ponownie Jacek Suski broni strzał swojego imiennika Fojny. W 63' kolejny rzut rożny biało zielonych tym razem bramkarz Darboru piąstkuje i otworzyła się kolejna szansa na bramkę,akcja dwa na jednego.Bartek Sikora zamiast wystawić piłkę Leszkowi Kościołkowi pogubił się i stracił piłkę.Kolejna akcję Tecza przeprowadza lewą stroną w 72',dośrodkowanie w pole karne a Jasiu Gała znów nie może pokonać bramkarza Darboru.Dwie minuty później kolejny rzut rożny w wykonaniu Tęczy i tym razem bez bramki bo Michał Fedorowicz strzela nad bramką gości.Ostatnią szansę na bramkę Darbor marnuje w 81'kiedy to po szybkiej kontrze Piotr Koluśniewski zamiast podać na lewo do dobrze wychodzącego Bartka Sikory decyduje się na strzał,który obok prawego słupka bramki  Józka Lenkiewicza.Sędzia dolicza 4 minuty w których Tecza chce zmienić rezultat meczu ale Darbor dobrze się broni i po raz drugi w historii ogrywa Tęczę w Bolesławickich Derbach na cztery rozegrane.

Darbor rozegrał kolejne dobre spotkanie zwłaszcza w pierwszej połowie, strzelił dwa gole i kontrolował sytuację na boisku.Zawodnicy walczyli o każdą piłkę i nie bali się przeciwnika w którym występuje niedawny trzecioligowiec Jacek Fojna.Te zwycięstwo zawodnicy Darboru zadedykowali swojemu prezesowi Darkowi Borodziukowi,który po meczu nie krył radości z wygranych kolejnych derbów.