Najbliższa kolejka 28

Aktualności

A-klasa:Remis na początek

• autor: darbor, 2016-08-15 21:27

Od remisu 3:3 rozpoczęli zmagania w A-klasie seniorzy Darboru, którzy  w poniedziałkowe przedpołudnie podzielili się punktami z Błękitnymi Słotwina.Historyczną pierwszą bramkę dla Darboru w A-klasie zdobył w 9 minucie Radek Leśniak.

Przed meczem odbyło się uroczyste wręczenie pamiątkowych pucharów za awans do A-klasy dla obu drużyn, z ramienia PPN Świdnica puchary wręczył Eugeniusz Ciura.O naszej drużynie nie zapomnieli też władze miejskie Jaworzyny Śląskiej, które w osobach Burmistrza Grzegorza Grzegorzewicza oraz vice przewodniczącego Rady Miejskiej Ireneusza Bessera wręczyli naszym zawodnikom piłki oraz torby sportowe.

Same spotkanie było ciekawym widowiskiem, które dostarczyło licznej widowni zgromadzonej na Bolesławickim obiekcie dużo emocji.Po początkowych obustronnych wymianach kontr w 9' minucie prowadzimy 1:0.Radek Leśniak dostał podanie przed pole karne i wykorzystuje błąd bramkarza gości,który za szybko położył się na murawie posyła piłkę do pustej bramki.Z prowadzenia cieszymy się do 22' kiedy to błąd naszej defensywy wykorzystuje strzałem za pola karnego Tomasz Rudnicki.W 35' tracimy drugą bramkę,Błękitni przeprowadzają akcję lewą nasi zawodnicy łapią na spalonego ale sędzia puszcza akcję i Łukasz Krzeczowki nie ma problemu z umieszczeniem piłki w naszej siatce.Darbor szybko chce odrobić straty ale nie może się przebić przez dobrze grającą obronę gości.Jednak pod koniec pierwszej połowy udaje się naszej drużynie wyrównać w 43'bramkarz ze Słotwiny popełnia fatalny w skutkach błąd.W niegroźnej sytuacji Marek Patyk łapie piłkę w ręce a następnie odbija ją od murawy i ponownie chwyta ją w ręce co wyłapał sędzia główny spotkania i zarządził rzut wolny w polu karnym gości.Nasi zawodnicy skrzętnie to wykorzystali, na czystą pozycję został wypuszczony Piotr Koluśniewski,który za chwilę został podcięty przez przeciwnika i sędzia wskazał na 11 metr.Pewnym egzekutorem rzutu karnego okazał się sam poszkodowany i pierwsza połowa kończy się remisem 2:2.

Po zmianie stron obie drużyny dążyły do przechylenia szali zwycięstwa na swoją korzyść ale brakowało skuteczności wymiana ciosów trwała do ostatniej minuty.W 83'na mocny strzał za pola karnego zdecydował się Sławek Okarma bramkarz Błekitnych Marek Patyk nie opanował piłki odbijając ją przed siebie co skrzętnie wykorzystał Krzysztof Kwiecień wyprowadzając na zespół na prowadzenie.Niestety w 87' znów nieudaną pułapkę ofsajdową wykorzystuje Łukasz Krzeczowski i doprowadza do remisu 3:3.Sędzia dolicza jeszcze 3 minuty ale żadnej drużynie nie udaje się strzelić bramki i mecz kończy się sprawiedliwym remisem 3:3.A więc powtórka z wiosny znów nie możemy pokonać na własny boisku gości ze Słotwiny.

1.kolejka A-klasy, 15-08-2016 Bolesławice
DARBOR BOLESŁAWICE-BŁEKITNI SŁOTWINA 3:3(2:2)
bramki:
1:0 9'R.Leśniak, 1:1 22'T.Rudnicki, 1:2 35'Ł.Krzeczowski, 2:2 44'P.Koluśniewski, 3:2 83'K.Kwiecień, 3:3 87'Ł.Krzeczowski
DARBOR:Suski,Gawlak,Włodarski(c),Okarma(żk),D.Kantyluk,Leśniak(67'G.Majewski),Kwiecień,B.Sikora, Głowacki(46'D.Sobel),Żmijewski(55'Skupniewicz),-Koluśniewski(70'Kościołek)