2.liga:Utarły nosa Miedzi

• autor: darbor, 2016-09-18 12:11

Darborki nadal bez straty punktów! W 4.kolejce spotkań pokonały w Legnicy Miedź 3:1(3:0) a trzy bramki dla naszej drużyny zdobyła Klaudia Kurosz.Nasze dziewczyny stoczyły bój nie tylko z przeciwniczkami,pogodą(ciągle padający deszcz) ale i sędziami,którzy nie panowali na boisku a w 75'usuneli z boiska naszą bramkarkę Olę Pawlos za rzekomy faul za polem karnym.

o meczu czytaj:,,więcej"

Wiadomo było że mecz w Legnicy nie będzie spacerkiem,bo beniaminek trzy pierwsze mecze w drugiej lidze wygrał i chciał dalej śrubować swój rekord 22 meczy bez porażki.Ale nasze dziewczyny pokazały że są doświadczoną drużyną umiejącą wygrywać również na wyjazdach.Miedź szybko chciała zdobyć bramkę i tuż po rozpoczęciu meczu zawodniczka miejscowych chciała zaskoczyć naszą bramkarkę mocnym strzałem z połowy boiska ale Ola nie dała się zaskoczyć i pewnie złapała piłkę w ręce. Początek nerwowy z obu stron akcje kończą się pod polami karnymi albo strzały mijały daleko obie bramki.Powoli Darborki przejmują inicjatywę i w 10'po rzucie rożnym Klaudia Kurosz strzela obok prawego słupka.W 17' przeprowadzamy akcję lewą  stroną po której Nikola Żurawska strzela w boczną siatkę bramki miejscowych.Odpowiedzią Miedzi był strzał z wolnego Eliza Ostrowskiej w słupek w 19'nasze dziewczyny choć mają  lekką przewagę grają za nerwowo zamiast dłużej przytrzymywać piłkę szybko się jej pozbywają co nie przynosi efektu.W 36' wreszcie przełamujemy obronę gospodarzy szybka kontra środkiem boiska Karolina Borkowska podaje na lewą stronę do wychodzącej na czystą pozycję Klaudii Kurosz ,która pociągnęła jeszcze parę kroków i strzeliła po długim słupku i prowadzimy 1:0.Miedź jeszcze nie otrząsnęła się po stracie bramki a Darborki trafiają do siatki po raz drugi.W 40'Monika Garbacz wznawia grę z autu z prawej strony podaje do Klaudii Kurosz ,ta wpada w pole karne i strzel w krótki róg bramki i zrobiło się 2:0 dla Darborek.Po wznowieniu gry groźna kontra gospodarzy po której pewną interwencją popisuje się Ola Pawlos.Nie przestraszyło to nasze zawodniczki, ostatnia akcja naszej drużyny w tej połowie kończy się trzecią bramką.Z lewej strony mocno strzela na bramkę Karolina Borkowska bramkarka nie opanowuje piłki dopada ją nie zawodna tego dnia Klaudia Kurosz i strzałem w lewe okienko bramki wpisuje się na listę strzelców po raz trzeci.

Zaskoczone takim wynikiem meczu zawodniczki Miedzi na drugą połowę wyszły bardziej zdeterminowane  i od razu po gwizdku ruszyły do ataku, co raz częściej goszczą pod naszą bramką.Jednak dobrze odpierała ataki nasza dobrze grająca obrona ,choć nie potrzebnie kilka razy faulowała przeciwniczki co stwarzało nie bezpieczeństwo pod naszą bramką.W 59'Monika Garbacz wrzuca piłkę w pole karne na Marlenę Mikołajczyk,która tyłem głowy posyła piłkę w kierunku bramki,bramkarka z trudem wybija piłkę na róg.Ten stały fragment wykonuje Monika Garbacz,która mocno zakręciła piłkę ,którą piąstkuje bramkarka przed pole karne.Dwa mocne strzały w 64 i 68' broni Pawlos najpierw po jednej z akcji a drugą po rzucie wolny.Miedzianka się spieszy a sędziowie coraz częściej dopatrują się faulów na miejscowych a nie widząc fauli na naszych zawodniczkach.Tak też było w 75' po kontrze Darborek leży jedna z naszych zawodniczek tracimy piłkę sędzia puszcza grę i poszła długa piłka pod naszą bramkę.Ola Pawlos chciała wykopać piłkę z przed linią naszego pola karnego i zderza się z przeciwniczką a sędzia główny po konsultacji z asystentem wyrzuca Olę z boiska pokazując jej czerwoną kartkę a miejscowym przyznaje rzut wolny.Trener Marcin Miśkiewicz musi dokonać zmiany z ściąga z boiska Marlenę Mikołajczyk a wpuszcza Paulinę Król która zastąpiła  Olę w bramce.Do wolnego podeszła była zawodniczka Darboru Eliza Ostrowska i mocnym strzałem pokonała Paulinę Król,która co prawda jeszcze sparowała strzał ale piłka wpada do bramki.Gospodynie dostały wiatr w żagle i rzucają się do odrabiania strat.My się jednak dobrze bronimy i wybijamy z rytmu gry przeciwniczki.Sędzia spotkania przedłuża mecz o 6 minut  w 90+3'Miedziowe mają rzut rożny po którym Paulina Król piąstkuje piłkę daleko od bramki.Do końca meczu jest nerwowo ale dziewczyny dowożą cenne zwycięstwo do końca.Sędzia nareszcie kończy mecz a cały Darbor cieszy się ze zdobytych kolejnych 3 pkt.

Brawo dziewczyny pokazałyście że jesteście wielkie, walka walka przez cały mecz oby tak było zawsze.

4.kolejka 2.ligi kobiet 17.09.2016,Legnica
MIEDŹ LEGNICA-DARBOR BOLESŁAWICE 1:3(0:3)
0:1 36'Kurosz(Borkowska), 0:2 40'Kurosz(Garbacz), 0:3 45'Kurosz(Borkowska), 1:3 78'Ostrowska,z wolnego
MIEDŹ: Walter- Maskiewicz, Ostrowska, Kowalewska, Achcinska, Cybulska (65' Jakimiak), Mętel, Kowalik, Bierowiec (46 Kudyba), Naporowska ( Czapluk 80), Kaźmierska (75 Urbaniak).
DARBOR:Pawlos(75'cz.k),-Przydacz, Stempniak, Kowalska, Żurawska,-Garbacz(85'Mrozek), Leśniak(żk)(c), Figiela, Borkowska,-Mikołajczyk(75'Król), Kurosz(90+2'Hajduk)

galeria z meczu:http://ksdarbor.futbolowo.pl/gallery/32079