Najbliższa kolejka 28

Aktualności

2.liga:Przegrane Derby

• autor: darbor, 2016-10-30 11:35

Niemiłą  niespodziankę sprawiły swoim kibicom Darborki przegrywając po słabej grze w drugoligowych Derbach Dolnośląskich z rezerwami AZS PWSZ Wałbrzych 1:2(1:0). Wydawało się ,że po zdobyciu w 9'bramki przez Karolinę Borkowską bramki worek z bramkami się rozwiąże ale stało się inaczej, dostosowały się do gry rywalek,które grały słabo  i pod koniec drugiej połowy dały sobie wbić dwa gole i punkty pojechały do Wałbrzycha.

Zaczęło się jak zawsze Darborki szybko ruszają pod bramkę gości stwarzając sobie dogodne sytuacje po których Klaudia Kurosz,Marlena Mikołajczyk oraz Sylwia Przydacz(grała dzisiaj na nietypowej dla siebie pozycji lewej pomocy)zmarnowały okazję na strzelenie bramki.Napór naszych dziewczyn musiał wreszcie przynieś efekt i tak też się stało. W 9'Monika Garbacz wrzuca piłkę w pole karne gości Aleksandra Wójcik zdołała wybić futbolówkę przed ,,16" wprost pod nogi Karoliny Borkowskiej, która płaskim strzałem w lewy róg bramki zdobywa prowadzenie dla Darborek.W kolejnych minutach mamy kolejne sytuacje bramkowe ale w bramce PWSZ dobrze spisuje się Aleksandra Wójcik, która pewnie łapie piłkę po strzałach Klaudii Kurosz(13') i Moniki Garbacz(14'). Wałbrzyszanki oddały pierwszy celny strzał na naszą bramkę w 35' kiedy to była nasza zawodniczka Nicola Nawieśniak sprawdziła w bramce Olę Pawlos.Odpowiedź Darborek była natychmiastowa Karolina Borkowska strzela w światło bramki i przytomna interwencja zawodniczki gości zażegnuje utratę drugiego gola wybijając piłkę z linii bramkowej.W 38'Julia Furmankiewicz o mało co nie zdobyła bramki wyrównującej z wolnego, piłka po mocnym strzale skozłowała przed naszą bramkarką,która w ostatniej chwili przerzuciła piłkę nad poprzeczką.

Drugą połowę zaczynamy od podania Moniki Garbacz do Klaudii Kurosz(49'),która z pierwszej piłki uderza mocno ale piłka szybuje wysoko nad bramką.Powoli goście zaczynają zdobywać więcej pola do gry i zbliżają się do naszej bramki.W 51'Dorota Stempniak w ostatniej chwili powstrzymuje przeciwniczkę pod naszą bramką wybijając piłkę na róg.Wałbrzyszanki wykonują rożnego z prawej strony, wrzutka w nasze pole karne,Darborki tego nie wybijają a Natalia Basiak pakuje piłkę w lewy róg Oli Pawlos i mamy remis 1:1.Darborki grają coraz gorzej ,brak składnych akcji i widowisko siada,rzadkie wypady pod bramkę gości naszych zawodniczek kończą się strzałami nie celnym(Kurosz 67 i 73'). Darborki zrywają się w 74'Klaudia Kurosz będąc na czystej pozycji zamiast oddać strzał na bramkę podała piłkę do Oli Hajduk,Ola che minąć bramkarkę ale zderza się z nią i traci piłkę,Po tym zderzeniu Ola po zaledwie po 7 minutach gry musi opuścić plac gry bo nabawiła się kontuzji.Minutę później mocny strzał Sylwii Przydacz z trudem wyłapuje Ola Wójcik.Gdy wydawało się że remisem zakończy się to spotkanie,goście przeprowadzają w 90'szybką akcję ze swojej połowy,nasza obrona nie zdołała zatrzymać Małgorzat Kałużnej,która zauważyła że Ola Pawlos wyszła za daleko z bramki postanawia ją przelobować i ku rozpaczy Darborek piłka ląduje w siatce.Niestety Darborki przegrywają ten mecz 1:2

Dzięki tej porażce kończy się seria 14 meczy bez porażki na własnym stadionie, ostatnią porażkę w Bolesławicach Darborki zanotowały 5 września 2015 z Rekordem Bielsko-Biała 0:3