Najbliższa kolejka 28

Aktualności

2.liga:Udanie zakończyły rundę

• autor: darbor, 2016-11-06 17:06

Udanie zakończyły rundę jesienną  Darborki ,które pokonały na wyjeździe LKS Pakosławice 5:0(2:0),łupem bramkowym w tym meczu podzieliły się:Klaudia Kurosz-2 oraz Monika Garbacz, Paulina Leśniak i Ewa klasa po 1. i z 24 pkt uplasowały się na 3 miejscu tabeli

Darborki szybko zrealizowały założenia przed meczowe trenera Marcina Miśkiewicza o szybkim zdobyciu bramki i tak też się stało.W 8' po akcji środkiem boiska Karolina Borkowska podaje na prawo do wychodzącej w uliczkę Moniki Garbacz,która płaskim strzałem w lewy róg bramki pokonuje Klaudię Leśkiewicz otwierając wynik meczu.Sześć minut później było już 2:0 po kolejnej kontrze naszej drużyny na listę wpisuje się Klaudia Kurosz po tym jak dostała piłkę na 25 metrze połowy gospodarzy pociągnęła kilka metrów i strzelając nie dała szans broniącej w bramce  Leśkiewicz i zrobiło się 2:0.Po zdobyciu drugiej bramki coś się zacięło w naszej drużynie bo choć mieliśmy dogodne sytuacje to po strzałach Marleny Mikołajczyk(20' i 36') oraz Sylwii Przydacz(41')piłka nie znalazła drogi do bramki LKS-u.Gospodynie meczu tylko raz zagrozili naszej bramce po jednej z nielicznych kontr LKS-u groźny strzał oddała  Anna Dubiel ale na nasze szczęście piłka przeleciała obok bramki bronionej przez Paulinę Król.

Druga połowę zaczynamy od strzału  z bliskiej odległości w w bramkarkę Ewy Klasy, szybka odpowiedź miejscowych i po szybkiej kontrze i strzale Anny Dubiel piłka ląduje na lewym słupku bramki Darborek.Kolejne akcje naszej drużyny kończą się pewnym chwytem piłek Leśkiewicz po strzałach Klaudii Kurosz(54') i Karoliny Borkowskiej(55'). W odpowiedzi ponownie  strzela Anna Dubiel tym razem futbolówka leci wysoko nad naszą bramką(65'). W 66' nasze Panie podwyższają na 3:0, Monika Garbacz idealnie wrzuca w pole karne gości a zamykająca dośrodkowanie Ewa Klasa nie ma problemów z u mieszczeniem piłki w siatce.Nie minęło  6 minut a Darborki znów mogą się cieszyć z bramki, Klaudia Kurosz zobaczyła wbiegającą w ,,16" LKS-u Paulinę Leśniak podaje do niej piłkę a nasza kapitan wpycha piłkę przy lewym słupku.Za chwilę ponownie Paulina próbuje strzelać tym razem wysoko nad bramką.Ostatnią piątą bramkę Darborki zdobywają w 80'Weronika Strzelczyk wrzuca piłkę pod bramkę gospodarzy Klaudia Leśkiewicz nie zdołała utrzymać piłki po tej wrzutce przejmuje ją na głowę Klaudia Kurosz i ustanawia wynik spotkania na 5:0 dla Darborek.Jeszcze Anna Dubiel próbuje zaskoczyć Natalię Dziewit(zastąpiła wcześniej Paulinę Król) z dalszej odległości ale Natalia pewnie chwyta piłkę.

Zasłużone zwycięstwo naszej drużyny choć gra dzisiaj nie była rewelacyjna to i tak pokazały się z dobrej strony.Najważniejsze było nie zlekceważyć przeciwnika ,który zamyka tabelę i to pokazały że zależy im na końcowym wyniku.Warto odnotować też ,że w tym meczu wystąpiła trzecia nasza bramkarka Ola Pawlos ale tym razem nie w bramce a w.... polu zastąpiła w 86'Patrycję Figielę.

Był to ostatni mecz naszej drużyny tej jesieni teraz przerwa potrwa do ok marca,Darborki zaczną przygotowania do rundy wiosennej w styczniu na hali sportowej w Marcinowicach.Na pewno wystąpią również w kilku turniejach.

XI kolejka 2.ligi kobiet,05-11-2016,Reńska Wieś,
LKS PAKOSŁAWICE-DARBOR BOLESŁAWICE 0:5(0:2)
bramki:
0:1 8'Garbacz(Borkowska), 0:2 14'Kurosz, 0:3 66'Klasa(Garbacz), 0:4  72'Leśniak(Kurosz), 0:5 80'Kurosz(Strzelczyk)
DARBOR:Król(49'Dziewit),-Mrozek(46'Klasa),Stempniak,Figiela(86'Pawlos),Żurawska(76'Sławińska),-Garbacz(76'Mazanka),Leśniak,Borkowska,Przydacz(63'Strzelczyk),-Mikołajczyk(63'Felter),Kurosz
LKS:Leśkiewicz,-Dubiel,Górnik,Jaszczyszyn,Kubacka(43'Lichwa),Nowak,Ogórek,Pajor,Torbus,Złośnik, Tarnowska(75'Dawid)