Najbliższa kolejka 28

Aktualności

A-klasa:Męczarnie z outsajderem!

• autor: darbor, 2017-05-03 15:51

Sobotni mecz seniorów Dorboru z outsajderem tabeli Zielonymi Mrowiny miał być łatwy i przyjemny ale jak się później okazało,było całkiem inaczej.Choć nasza drużyna prowadziła 2:0 to o zwycięstwo musiała walczyć do ostatniej minuty.

Pierwsza połowa szybko ułożyła się dla Darboru bo już w 3' Karol Rogowicz dostał długie podanie z prawej strony i widząc wychodzącego bramkarza gości przerzuca go i seniorzy cieszą się z prowadzenia 1:0.Siedem minut później było już 2:0, jeden z zawodników gości odbija piłkę ręką a sędzia wskazuje na 11 metr, do piłki podchodzi Karol Rogowicz i trafia w bramkarza Karol Wielg jednak nie zdołał opanować piłki dobitka Rogowicza i Darbor prowadzi dwoma bramkami.Wydawało się ,że nasza drużyna będzie powiększać przewagę bramkową i mając od 29' przewagę jednego zawodnika(czerwona kartka dla Adrian Kopacz za faul na Krzysztofie Kwiatkowskim)zamiast stwarzać sobie sytuacje bramkowe przestaje grać i na dodatek tracić bramki.Kontaktowa bramka padła po rykoszecie naszego zawodnika po strzale Jakuba Kaczorowskiego w 34'.

Po zmianie stron za odrobienie strat biorą się goście i w 54'Krzysztof Rudnik(brat byłej naszej zawodniczki Kasi Rudnik) wychodzi sam na sam z naszym bramkarzem,Jacek Suski nie zdołał zapobiec utraty i gola i mamy remis 2:2.W 57' sędzia dopatrzył się faulu naszego zawodnika na przeciwniku w naszym polu karnym i to goście stają przed szansą na wyjście na prowadzenie.Pewnym egzekutorem jedenastki okazał się kapitan przejezdnych Adrian Durma,który bez problemów pokonał Jacka Suskiego.Darbor gra źle i trzeba i trzeba było szukać i innego wariantu na pokonanie Zielonych.Dobrym posunięciem okazało się przesunięcie z obrony do ataku Daniela Kanteluka,który będąc chwile na nowej pozycji strzałem za pola karnego pokonuje Grzegorza Wilka.Ta bramka uskrzydliła naszych zawodników,którzy coraz mocniej przyciskają przeciwników.Zamykamy gości na ich połowie i w 80'w zamieszaniu podbramkowym Bartek Żmijewski pakuje piłkę do bramki Zielonych i nasza drużyna po raz drugi w tym meczu wychodzi na prowadzenie.Goście próbują jeszcze odrobić straty ale dobrze się bronimy i wygrywamy ten mecz tylko 4:3!

18.kol.,A-klasy 29-04-2017,Bolesławice
DARBOR BOLESŁAWICE-ZIELONI MROWINY 4:3(2:1)
bramki:
1:0-3'Rogowicz,2:0-10'Rogowicz,2:1-34'Kaczorowski,2:2-55'Rudnik,2:3-57'Durma z karnego,3:3 75'D.Kantyluk,4:3-80'Żmijewski,
kartki:cz.k.:Kopacz(30')za faul,ż.k.:Gawlak,Suski,Kantyluk(Darbor)Durma,Skrzesiński,Czuba(Zieloni),
DARBOR:Suski,D.Kantyluk(81'Witek),Włodarski,Gawlak,M.Sobel,-Żmijewski,Borodziuk(81'Pogoda), Kwiecień,D.Sobel(90+2) ,-Rogowicz,Kwiatkowski,
ZIELONI:Wielg,Durma,Jagła,Kaczorowski,Kopacz,T.Łuczak(46'Czuba),Momot,Pawlicki,Pilski(77'Ł.Kusio), K.Rudnik,Skrzesiński,