Najbliższa kolejka 28

Aktualności

2.liga:Zagrały na 6!

• autor: darbor, 2017-06-05 22:23

Udanie zakończyły rundę wiosenną przed własną publicznością Darborki,które w Bolesławicach pokonały LKS Pakosławice 6:0(3:0). Nie co w innym niż zawsze ustawieniu zagrały nasze dziewczyny w dzisiejszym meczu z powodu choroby zabrakło Doroty Stempniak a dopiero w drugiej połowie pojawiła się na boisku Monika Garbacz więc trener  Marcin Miśkiewicz zdecydował się na ustawienie 1-3-5-2.

czytaj,,więcej"

Długo czekały Darborki na pokonanie defensywy i bramkarki gości choć stwarzały sobie dogodne sytuacje(Kurosz,Mikołajczyk,Figiela,Leśniak) i panowały na boisku to nie mogły tego udokumentować bramką.Aż wreszcie w 35'Paulina Leśniak wykłada piłkę na środek pola karnego gości do Klaudia Kurosz a popularny ,,Zakwas"zdobywa swoją 21 bramkę w tym sezonie i worek z bramkami się rozwiązał.Minęło siedem minut a Darborki prowadzą już 2:0. Ponownie Paulina Leśniak obsłużyła koleżankę, tym razem wypuściła w uliczkę Mikołajczyk,Marlena zrobiła kilka kroków w kierunku bramki przyjezdnych i posłała piłkę do siatki obok wychodzącej z bramki Klaudii Leśkiewicz.Na tym nie koniec bo jeszcze przed przerwą wynik na 3:0 podwyższa Karolina Borkowska,która wykończyła podanie Patrycji Figielii i z bliska pokonuje bramkarkę Pakosławic.

Od początku drugiej połowy znów Darborki nacierają na bramkę LKS w 49'mając trochę wolnego miejsca Paulina Leśniak pociągnęła pod pole karne przeciwniczek i posyła piłkę nad poprzeczkę bramki .Minutę później mogliśmy zdobyć kolejną bramkę ale Ewa Klasa uprzedziła Marlenę Mikołajczyk nie trafiając z główki w światło bramki.Lecz siedem minut później możemy się cieszyć z bramki Pauliny Leśniak.Nasza kapitan w stylu Kzimierza Deyny pakuje piłkę do bramk bezpośrednio z rzutu rożnego.Nasz zespół ciągle jest w natarciu i szuka kolejnej okazji na bramkę.W 63'po akcji lewą stroną Marlena Mikołajczyk trafia tylko w boczną siatkę.W 79'goście z Opolszczyzny pomagają nam przy kolejnej bramce,jedna z zawodniczek obija piłkę ręką a sędzia wskazuje na 11 metr.Do piłki podchodzi Sylwia Przydacz i strzałem pod poprzeczkę pokonuje Klaudię Leśkiewicz.W 86'mamy kolejny rzut rożny tym razem piłkę wrzuca Monika Garbacz piłkę zgarnęła Patrycja Figiela,która strzałem głową ustala wynik spotkania.Jeszcze w 88'Paulina Leśniak strzela za pola karnego tym razem golikiperka z Pakosławic paruję piłkę na róg.Więcej bramek już nie padło i mecz kończy się wynikiem 6:0 dla podopiecznych Marcina Miśkiewicza.Tym samym kończy się roczna przygoda LKS Pakosławice z 2 ligą,któremu życzymy szybkiego powrotu na ten szczebel rozgrywek.

Za tydzień Darborki wyjeżdżają do Zabrza aby rozegrać zaległy mecz z 17kolejki z miejscowym KKS.

22.kol.(ostatnia)2 ligi kobiet 04-05-2017,niedziela godz.17,Bolesławice
DARBOR BOLESŁAWICE-LKS PAKOSŁAWICE 6:0(3:0)
bramki:
1:0 Kurosz(34'Leśniak), 2:0 Mikołajczyk(42'Leśniak), 3:0 Borkowska(45'Figiela), 4:0 Leśniak(56'z rogu), 5:0 Przydacz(79'z karnego), 6:0 Figiela(86'Garbacz)
DARBOR:Król(46'Pawlos) - Przydacz, Kowalska, Sławińska(46'Garbacz), - Klasa, Żurawska, Leśniak, Figiela, Borkowska(67'Mrozek), - Mikołajczyk, Kurosz(84'Dziewit)
LKS:Leśkiewicz - Dubiel, Jaszczyszyn, Kin, Kubacka, Lichwa(65'Dawid), Nowak, Ogórek, Pajor, Torbus, Woźnica