Najbliższa kolejka 28

Aktualności

A-klasa:Unia wreszcie pokonana

• autor: darbor, 2018-04-16 17:35

Unia Jaroszów była jedną z kilku drużyn z którymi Darbor nie mógł sobie poradzić w lidze,była bo w sobotnie popołudnie podopieczni Marcina Miśkiewicza wreszcie pokonali Unię wygrywając w Bolesławicach 4:1(3:0).

Od samego początku meczu Darbor ruszył do ataku i już w 4 minucie wychodzimy na prowadzenie, prawą stroną pociągnął Mariusz Morąg pod końcową linię i wrzucił do Jarka Jagły,który bez namysłu ulokował piłkę w siatce.W 12' znów Jarek stanął przed szansą na bramkę ale z bliskiej odległości przeniósł piłkę wysoko nad bramką.To co się nie udało Jarkowi udało się Dawidowi Wojakowi,który zamknął akcję po szybkim wyjściu z naszej połowy i podaniu Mariusza Morąga w 23'. Goście w tej połowie rzadko kiedy zapędzali się pod nasze pole karne ale w 36' mogli zdobyć honorowego gola kiedy to Mariusz Gniecki strzelał za pola karnego, na nasze szczęście piłka przeszła obok bramki bronionej przez Jacka Suskiego.Dwie minuty później prowadzimy już 3:0,zmieszanie na polu karnym gości,bramkarz Unii Gracjan Warych źle wybił piłkę którą przejmuje Jarek Jagła i strzałem głową po raz drugi w tym meczu bramkarza przyjezdnych.

Po zmianie stron gra naszego zespołu nieco siadła i w 59' Unia zdobywa honorową bramkę, nasza obrona nie upilnowała Marcina Dobrowolskiego,który popędził środkiem boiska pod naszą bramkę i Jacek Suski musi wyciągać piłkę z siatki.W 61' mogła być szybka odpowiedź Darboru ale piłkę po strzale Dawida Wojaka trafia w ręce Warycha.8 minut później możemy się cieszyć z czwartej bramki,Mariusz Pietruszka zakręcił obrońcami w prawym narożniku pola karnego Unii i podkręconym strzałem prawie w lewe okienko pokonał bezradnego Gracjana Warycha.Jeszcze pod koniec meczu Marek Pogoda stanął przed szansą na zdobycie bramki ale tym razem zabrakło szczęścia i wygrywamy z Unią Jaroszów 4:1

,,To było dobre spotkanie w naszym wykonaniu.Unia Jaroszów to solidny zespół  który nigdy nam nie leżał tym bardziej cieszą 3  pkt.Bardzo dobra 1 połowa którą mogliśmy zakończyć większym prowadzeniem.Kilka akcji naprawdę mogło się podobać.Poza 15 minutami w drugiej połowie mecz był pod naszą kontrolą"-skomentował po meczu trener Darboru Marcin Miśkiewicz.

XV kolejka A2-klasy,14-04-2018,sobota godz.16,Bolesławice
DARBOR BOLESŁAWICE-UNIA JAROSZÓW 4:1(3:0)
bramki:
1:0 4'-Jagła(Morąg), 2:0 23'-Wojak(Jagła), 3:0 38'Jagła(głową), 3:1 59'Dobrowolski, 4:1 69'Pietruszka,
żółta kartka:Szymczak(Unia)
DARBOR:Suski, -Chrebela(75'Pogoda), Włodarski(c), Dopieralski, Misiurka(39'M.Sobel), -Morąg(46'D.Sobel), Borodziuk, Pietruszka, Wojak, -Jagła, Kołodziej,
UNIA:Warych, -Gniecki, Czapla, Makówka(75'Miłek), Rogala, Dobrowolski, Szymczyk, Bobowski, Tutka, Łukasiewicz, Kowalczyk(50'Bohonos